Nůžkové mříže

Bezpečnostní nůžkové mříže určené k ochraně výloh, dveří, oken, pasáží, průchodů apod. Tradiční, desítkami let ověřený způsob zabezpečení s novými technickými prvky a moderní povrchovou úpravou.

Nůžková mříž je vyrobena z ocelových profilů a ovládá se ručním stahováním na jednu stranu nebo dvoudílná na obě strany současně.

Technické řešení umožňuje použití nejen při nové výstavbě, ale i následnou instalaci do již existujících objektů či výměny staré – původní nůžkové mříže. Různá technická řešení umožňují zhotovení mříže v provedení jednostranné, dvoudílné, dělené i sklopné.
Mříž lze osadit do otvoru nebo i před otvor. Instalace mříží je možná před nebo za sklo dveřních či okenních křídel, výkladů apod.

Vlastní konstrukce nůžkové mříže je tvořena ocelovými profily ve tvaru písmene U s nůžkami z hlazené oceli. Mříž se pohybuje do stran pomocí vodítek – v horní části ve tvaru U a ve spodní ve tvaru obráceného T, po kterém se odvalují pojezdová kolečka – ložiska

Spodní vodítko může být odnímatelné, pevné nebo i sklopné.

Po shrnutí lze mříž sklopit o 90° ke stěně – do špalety.

Při uzamčení mříže není možné demontovat kotevní šrouby. Maximální otvor mezi svislými tyčemi je 125 mm.

Celková délka  nůžkové mříže (šířka) může být třeba i 20 metrů. Mříže je možno uzamykat několika typy zámků a bezpečnostních vložek včetně zařazení do  klíčového systému SGHK.

V mříží je použito několik typů zámků a to jsou tyto –  třmenový zámek – jednobodový zámek CISA – tříbodový zámek CISA – čtyřbodový zámek CISA

Povrchová úprava práškovou vypalovací barvou (komaxit) v barevných odstínech dle vzorníku RAL. Při  venkovní prostředí mříže zinkujeme (mříž galvanicky, rám žárově) a spodní vedení dodáváme nerezové.

Povrchovou úpravu lze kombinovat v základu zinkování a povrch komaxit v odstínu RAL.

Kvalita a odolnost mříží je zaručena atestem společnosti TREZOR TEST a NÁRODNÍM BEZPEČNOSTNÍM ÚŘADEM – splňující požadavky bezpečnostní třídy RC2 a RC3 dle normy ČSN EN 1627.

Údržba pro správnou funkci nůžkové mříže spočívá údržbě spodní kolejničku v čistotě, díky přecházení se zanáší více než horní kolejnička.

Nůžkovou mříž doporučujeme 2x za rok (jaro, podzim) promazat pantografy v místě nýtů speciálním olejem pro bezproblémovou funkci. Pozor! Výrobek, který jste si pořídili, je bezpečnostní mříž určená k

Nůžkovou mříž nenechte ovládat děti bez vašeho odborného dozoru, mohlo by dojít k jejich poranění! Vždy nůžkovou mříž po otevření zajišťovat háčkem! Předejdete zranění

  • Minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco Minim veniam, quis.exercitation ullamco

  • Minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco Minim veniam, quis.exercitation ullamco

  • Minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco Minim veniam, quis.exercitation ullamco

  • Minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco Minim veniam, quis.exercitation ullamco